نگهداری گل و گیاه آپارتمانی

روش کاربرد کودهای تقویتی ویژه گل و گیاه

روش کاربرد کودهای تقویتی ویژه گل و گیاه

روش کاربرد کود مایع کامل اسکیورل سوپر آمینو (Squirrel-Super Amino) و ژل میکس

ابتدا 2-4 سی سی از کود را در یک لیتر آب (دمای آب هم دمای اتاق باشد) حل نموده و گل یا گیاه آپارتمانی یا زینتی خود را به آرامی با آن آبیاری نمایید. دقت نمایید که آبیاری به آهستگی انجام شود و همه سطح خاک خیس شود. اینکار را دو هفته بعد تکرار نمایید و پس از آن ماهی یکبار انجام دهید. از به کار برده دز بیشتر از مقدار توصیه شده جدا خوداری نماییید. قابل کاربرد برای همه گلها و گیاهان زینتی و آپارتمانی و باغچه ای ( بجز کاکتوس و برخی ساکولنتها) – گلها شامل: دیفن باخیا، بنحامین، فیکوس، پتوس، آگلونما، سانسوریا، انواع نخلها، مرجان، انواع کاج، فیلودندرون، اسپاتی فیلوم، سینگونیوم، کروتون، گلهای فصلی و …

سوپر آمینو کود
کود ویژه گل و گیاهان خانگی و آپارتمانی


روش کاربرد کود های ویژه کاکتوس و ساکولنت شامل کود نیتون پی کی 110+ نیتون فوکوس آمین

از اواخر زمستان تا اوایل پاییز با استفاده از کودهای نیتون پی کی 110 و نیتون فوکوس آمینو از هر کدام یک سی سی در یک لیتر آب حل و هر 6-8 هفته آبکود داده شود.

کود دوقلو برای تغذیه انواع کاکتوس و ساکولنت
بسته ویژه کود دهی کاکتوس و ساکولنت

روش کاربرد کود مایع سویل کمپلکس (هیومیک اسید)

پس از تعویض خاک گلدان یک سی سی از کود را در یک لیتر آب حل و گیاه را آبکود دهید. برای همه گیاهان به جز کاکتوس ها می توان ماهی یکبار با همین دز به گل و گیاه آبکود داد.

کود مایع هیومکی اسید مخصوص گل و گیاه
کود هیومیکی بطری 100 سی سی

روش کاربرد بسته ویژه گل دهی گیاهان گلدار

کمی پیش از شروع فصل گلدهی سه کود به نامهای نیتون پی کی 110 + نیتون فوکوس آمین و نیتون سویل کمپلکس از هر کدامیک یک سی سی هر سه را با هم در یک لیتر آب حل و آبکود داده شود و تا پایان فصل گلدهی هر دو هفته یکبار آبکود بدهید.

کود گلدهی گیلها و گیاهان
بسته ویژه گلدهی

قارچکش تراپیست

برای گیاهان بیمار سه سی سی تراپیست را با در یک لیتر آب حل و شاخ و برگ گیاه را اسپری نمایید. اسپری با احتیاط انجام شود. به صورت مه پاشی اسپری نمایید و از دوبار اسپری کردن یک نقطه جدا خودداری نمایید. برای گیاهانی که ریشه آنها بیماری قارچی یا باکتریایی دارد 4 سی سی در یک لیتر آب حل و گیاه را با مقدار کافی از محلول آبیاری نمایید. به صورت روتین گیاهان را میتوانید حداقل فصلی یکبار اسپری نمایید.

کود قارچکش مسی تراپیست
قارچکش مسی تراپیست

روش کاربرد کود مایع ماکسفر- پی 40 پلاس

دو سی سی از کود را در یک لیتر آب حل نموده و گل و گیاهانی را که گلدان آن تعویض شده است و یا گیاهانی که مشکل ریشه ایی دارند و ریشه ضعیفی دارند را با مقدار کافی از محلول آبیاری نمایید. یک هفته بعد و 21 روز بعد تکرار نمایید. می توان همزمان از محصول نیتون سویل کمپلکس نیز استفاده کرد ولی محلول آنها باید جداگانه تهیه شود.

کود دهی بنجامین

از اویل بهار تا آخر تابستان هر دو تا چهار هفته یکبار یک تا دو سی سی کود مایع سوپر آمینو + یک سی سی کود مایع نیتون سویل کمپلکس در یک لیتر آب حل و آبکود داده شود. دقت شود که این مقدار الزاما برای یک درخت بنجامین نیست هر چند درخت که با این مقدار آبیاری شود، قابل استفاده است. همچنین از محصول نیتون فوکوس آمین می توان هر دوهفته یکبار اسپری به صورت مه پاشی انجام داد. در فصول پاییز و زمستان ماهی یکبار از ترکیب سوپرآمینو یک سی سی و سویل کمپلکس یک سی سی آبکود بدهید.

کوددهی پدیلانتوس

اوایل بهار (اوایل فروردین و اوایل اردیبهشت) با حل کردن 2 سی سی نیتون فوکوس آمینو* + 1 سی سی *نیتون پی کی 110 در یک لیتر آب ماهی یکبار گلدانها را آبیاری نمایید. از اواخر بهار تا اواخر تابستان (خرداد تا شهریور) با حل کردن 1 سی سی نیتون فوکوس آمینو + 1 سی سی نیتون پی کی 110 در یک لیتر آب ماهی یکبار گلدانها را آبیاری نمایید. پدیلانتوس در فصل پاییز و زمستان نیاز به کوددهی ندارد.
*نیتون فوکوس آمینو دارای 10 درصد نتیروژن + 22 درصد اسید آمینه + آهن، روی، منگنز و منیزیوم می باشد.
*نیتون پی کی 110 دارای 50 درصد فسفر و 60 درصد پتاسیم می باشد.

روش کاربرد ژل هورمون ریشه زای کالوز روت

ابتدا قلمه را به اندازه ایی که میخواهید درون خاک بگذارید با ژل کلوز روت آغشته نمایید. سپس گلدانی را که می خواهید قلمه را در آن بکارید را آبیاری نمایید. درون خاک یک سوراخ با قطری بیشتر از قطر قلمه ایجاد نمایید. قلمه آغشته به ژل را درون سوراخ گذاشته و با دست خاک دور آنرا سفت نمایید. روی گلدان را با یک نایلون بپوشانید و چند سوراخ روی نایلون ایجاد نمایید. از آبیاری قلمه خودداری نمایید فقط هنگامیکه سطح خاک خشک شد روی خاک را با اسپری نمایید.


کاربرد کنه کش بروموپروپیلات (نئورون)

یک ونیم 1/5 سی سی از کنه کش را در یک لیتر آب حل نموده و شاخ و برگ و روی خاک گلدان را اسپری نمایید. از چند بار اسپری کردن یک نقطه خودداری نمایید. محلول را به اندازه هر بار کاربرد تهیه نمایید. 7 و 14 روز بعد تکرار نمایید.

روش کاربرد حشره کش های ایمیداکلوپرید (کنفیدور)- دیازینون – مالاتیون

برای کنترل شپشک ها و سپر دارها و دیگر آفات گیاهی تنها یکی از سموم آفت کش بالا را در یک لیتر آب حل نمایید و شاخ و برگ گیاه و روی خاک را اسپری نمایید. در صورت آلودگی خاک گلدان را با محلول آبیاری نمایید. سموم دیازینون و مالاتیون دارای بوی زیاد می باشد و بویژه برای کودکان ممکن است حساسیت آور باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *