سرکه سیب و خواص آن
خاصیت های سرکه سیب

سرکه سیب و خواص آن

10 روشی که سرکه سیب می‌تواند به بهبود سلامت بدن کمک کند
با اینکه بیشتر افراد از سرکه سفید برای کارهای خود استفاده می‌کنند، اما سرکه سیب کاربردهای بیشتری دارد و می‌تواند مفیدتر باشد. مزایای گسترده این نوع سرکه دربرگیرنده بهبود سکسکه، تسکین نشانه‌های سرماخوردگی و سایر موارد است.
خواص سرکه سیب
سرکه سیب و خواص آن

با اینکه بیشتر افراد از سرکه سفید برای کارهای خود استفاده می‌کنند، اما سرکه سیب کاربردهای بیشتری دارد و می‌تواند مفیدتر باشد. مزایای گسترده این نوع سرکه دربرگیرنده بهبود سکسکه، تسکین نشانه‌های سرماخوردگی و سایر موارد است.

بیشتر افراد از سرکه سیب برای بهبود شرایطی همچون دیابت، مشکلات قلبی، سرطان، کلسترول بالا و مشکلات مرتبط با وزن استفاده می‌کنند. در این مقاله قصد داریم ۱۵ مورد از مزایای سرکه سیب را با هم مرور کنیم.

سرکه سیب برای ناراحتی‌های شکمی:

خاصیت سرکه سیب
خواص درمانی سرکه سیب

یکی از قدیمی‌ترین کاربردهای سرکه سیب، استفاده از آن برای بهبود ناراحتی‌های شکمی است. برای درد شکم، کمی سرکه سیب را با آب ترکیب کنید و بنوشید. اگر عفونت باکتریایی دلیل اصلی اسهال در شماست می‌توانید از سرکه سیب برای بهبود شرایط استفاده کنید زیرا خاصیت آنتی‌بیوتیکی دارد. برخی از افراد بر این باورند که سرکه سیب دربرگیرنده پکتین است و می‌تواند به تسکین اسپاسم‌های روده کمک کند. سعی کنید یک یا دو قاشق غذاخوری از سرکه سیب را با آب ترکیب کنید و بنوشید.

سرکه سیب می‌تواند سکسکه را درمان کند:

سکسکه
سکسکه و سرکه سیب

یک قاشق چایخوری سرکه سیب را بردارید و بنوشید. این ماده طعم ترشی دارد و می‌تواند سکسکه را متوقف کند. این ماده می‌تواند جلوی پیام‌های سکسکه را بگیرد.

سرکه سیب می‌تواند گلودرد را تسکین ببخشد:

درمان گلودرد با سرکه سیب
گلو درد و سرکه سیب

زمانی که احساس کردید گلودرد دارید، از سرکه سیب استفاده کنید. از آنجا که بیشتر میکروب‌ها در محیط اسیدی نمی‌توانند زنده بمانند، استفاده از این ماده برای تسکین گلودرد مفید خواهد بود. کافیست یک‌چهارم پیمانه سرکه سیب را با یک‌چهارم پیمانه آب گرم ترکیب کنید و هر چند ساعت یکبار آن را قرقره کنید.

قرقره سرکه سیب می‌تواد کلسترول را پایین بیاورد:

کاهش کلسترول با سرکه سیب
کلسترول و سرکه سیب

تحقیقات بیشتری روی این موضوع نیاز است، اما یکی از مطالعات انجام‌شده در سال ۲۰۰۶ نشان می‌دهد که اسید استیک موجود در سرکه سیب می‌تواند سطح کلسترول خون را در موش‌ها پایین بیاورد. مطالعه انجام شده در ژاپن نیز نشان می‌دهد نیم اونس از سرکه سیب در روز می‌تواند کلسترول خون در افرادی که کلسترول بالایی دارند را کاهش دهد.

سرکه سیب به سوءهاضمه کمک می‌کند:

درمان سو هاضمه با سرکه سیب
سو هاضمه و سرکه سیب

قبل از خوردن ماده غذایی، کمی سرکه سیب بنوشید. سعی کنید این روش درمانی را امتحان کنید. یک قاشق چایخوری عصل را با یک قاشق چایخوری سرکه سیب ترکیب کنید و در آب گرم بریزید. این ترکیب را ۳۰ دقیقه قبل از غذا میل کنید.

سرکه سیب به تمیز شدن بینی کمک می‌کند:

در مان
بینی و سرکه سیب

دفعه بعد که دچار سرماخوردگی شدید و بینی‌تان گرفت، کمی سرکه سیب بردارید. سرکه سیب حاوی پتاسیم است و اسید استیک آن می‌تواند از رشد میکروب‌ها جلوگیری کند. یک قاشق چایخوری از سرکه سیب را در یک لیوان آب گرم ترکیب کنید و بنوشید.

سرکه سیب به کاهش وزن کمک می‌کند:

رژیم سرکه سیب
کاهش وزن با سرکه سیب

سرکه سیب به شما کمک می‌کند وزن کم کنید. اسید استیک موجود در آن اشتها را کم می‌کند، متابولیسم را افزایش می‌دهد و احتباس آب در بدن را کمتر می‌کند. دانشمندان بر این باورند که سرکه سیب با هضم نشاسته در بدن تداخل می‌کند. این موضوع به معنای ورود کالری کمتر به جریان خون است.

سرکه سیب به شما کمک می‌کند از شر شوره سر خلاص شوید:

درمان شوره و سرکه سیب
شوره سر و سرکه سیب

سرکه سیب برای پوست نیز مفید است. این گزینه می‌تواند یک روش درمانی مؤثر برای شوره سر باشد. اسیدیته سرکه سیب می‌تواند PH پوست سر را تغییر دهد و رشد مخمرها را در آن دشوارتر سازد. یک چهارم پیمانه سرکه سیب را با یک‌چهارم پیمانه آب ترکیب کنید و روی پوست سر اسپری کنید. سر را با حوله تمیز بپوشانید و اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را بشویید. اینکار را هفته‌ای دوبار تکرار کنید.

سرکه سیب به پاک شدن آکنه‌ها کمک می‌کند:

درمان آکنه با سرکه سیب
آکنه و سرکه سیب

سرکه سیب می‌تواند یک تونر طبیعی برای درمان آکنه باشد و باعث ایجاد پوستی سالم در شما شود. خاصیت آنتی‌باکتریایی آن به کنترل آکنه کمک می‌کند. اسید لاکتیک و اسید مالیک موجود در آن می‌تواند پوست را نرم‌تر سازد و باعث لایه برداری آن شود.

سرکه سیب انرژی بدن را افزایش می‌دهد:

افزایش انرژی
انرژی درمانی با سرکه سیب

تمرینات ورزشی و در برخی از موارد استرس شدید می‌تواند باعث تجمع اسیدلاکتیک در بدن شود و خستگی بیشتری را در فرد ایجاد کند. آمینواسیدهای موجود در سرکه سیب به‌عنوان پادزهر عمل می‌کنند. سرکه سیب حاوی پتاسیم و آنزیم‌هایی است که احساس خستگی را کمتر می‌کنند. یک قاشق غذاخوری از سرکه سیب را به نوشیدنی خود یا آب بیفزایید./

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.

0

بالا

X