فهرست بستن

گل کاکتوس اچینوپسیس اوکسیگونا

کود دهی کاکتوس

گل کاکتوس اچینوپسیس اوکسیگونا

معرفی گل کاکتوس اچینوپسیس اوکسیگونا :
یکی از معروفترین کاکتوس‌ها گونه اچینو پسیس اکسیگونا می‌باشد و دارای گل‌های زیبایی می‌باشد که معمولاً در شب باز می‌شود گلهای این کاکتوس به رنگهای مختلف از جمله سفید، نارنجی، صورتی کمرنگ و قرمز دیده می‌شود.

Cactus 2 1030x578 - گل کاکتوس اچینوپسیس اوکسیگونا
گل کاکتوس اچینوپسیس

مشخصات کاکتوس اچینوپسیس اکسی گونا

این کاکتوس به صورت ۱۲ تا ۱۵ ضلعی می‌باشد و گرد است و آرئول های نزدیک به هم دارد. تا بیش از قطر ۶۰ سانتی متر رشد می‌کند. نام علمی آن اچینوپسیس Echinopsis oxygona می‌باشد.
در هر آرئول مجموعه تیغ‌هایی سخت و تیز دارد که به رنگ قهوه‌ای و خاکستری هستند. آرئول برآمدگی های روی سطح کاکتوس می باشد که از آنجا تیغ ها ، گل ها و ساقه های جانبی می روید.

Cactus 1 578x1030 - گل کاکتوس اچینوپسیس اوکسیگونا
گلدهی کاکتوس اچینوپسیس

گل‌های بسیار بزرگی تولید می‌کند که در فصل گلدهی که از اواخر بهار شروع می‌شود و در تمام تابستان ادامه دارد. گل‌ها به رنگ‌های سفید و صورتی و بنفش هستند. این کاکتوس غنچه‌های بلندی دارد که طول آن‌ها به ۲۰ سانتی متر می‌رسد. گل این گونه پس از غروب آفتاب باز می‌شود و حداکثر یک روز دوام دارد. گل این کاکتوس از زیباترین گل‌های کاکتوس‌ها می‌باشد.
پس از خشک شدن گل میوه‌های سبز رنگ تیغ داری تولید می‌کند که داخل آن‌ها بذر می‌باشد.

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه نگهداری گل ها و گیاهان آپارتمانی یا خرید کود برای گل و گیاه به صورت آنلاین از راههای زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

https://t.me/ZhickChemie

https://t.me/grandex

و یا از راه ثبت نظر در زیر همین صفحه پیغام بگذارید.

ajax loader - گل کاکتوس اچینوپسیس اوکسیگونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *