نرخ خرید تضمینی گندم بر اساس تورم موجود در کشور تعیین می‌شود.
قیمت مصوب گندم
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به تسنیم:

نرخ خرید تضمینی گندم بر اساس تورم موجود در کشور تعیین می‌شود.

برداشت گندم از مزارع شهرستان اهر‎

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه پیشنهاد نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی به دولت ارائه شده اما آن را تعیین نکردند، گفت:‌نرخ پیشنهادی ما برای خرید تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی براساس تورم موجود در جامعه است.

به گزارش خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم، عباس کشاورز امروز در حاشیه امضای تفاهمنامه ایران و فائو برای پروژه توسعه سامانه پایش تولید محصولات کشاورزی از طریق تصاویر ماهواره‌ای در پاسخ به این سوال که چرا با وجود آغاز سال زراعی جدید و کشت گندم هنوز نرخ خرید تضمینی این محصول معلوم نیست، اظهار داشت: امیدواریم نرخ این محصول مشخص شود. اطلاعات این امر و زمان تعیین نرخ یاد شده توسط شورای اقتصاد انجام می شود.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی رقم پیشنهادی خود را به دولت (ارائه داده است) اما دولت هنوز آن را تصویب نکرده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به تسنیم تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی پیشنهاد خود را برای نرخ جدید تضمینی گندم و سایر محصولات کشاورزی براساس نرخ تورم موجود در کشور ارائه داده است.

وی تصریح کرد: با رویکرد ارتقای بهره‌وری و پایداری آن و حمایت از برخی محصولات مانند دانه‌های روغنی و گندم و شکر نرخ‌های هر یک توسط وزارت جهاد کشاورزی مشخص و به دولت پیشنهاد شده است.

کشاورز اظهار داشت: در تفاهمنامه امروز ایران با فائو قراردادی 498 هزار دلاری بسته شده است که پروژه پایش محصولات کشاروزی از طریق تصاویر ماهواره‌ای در استانهای مازندران و زنجان و شهر جیرفت انجام می‌شود.

وی افزود: براین اساس اتفاقاتی که در بخش کشاورزی بویژه زراعت اعم از سطح تولید، ارتفاعات اقلیمی با کمک ماهواره به سیستم ارائه می‌شود تا کارشناسان و مدیران منطقه‌ای استانی و مسئولین وزارت جهاد کشاورزی از آن بهره گیرند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد:‌ براین اساس ما قادر خواهیم بود با سیستم‌های ماهواره‌ای اطلاعات دقیق و قابل پیش‌بینی و به تفکیک برای هر محصول داشته باشیم که در آینده به سایر مناطق کشور نیز ارائه می‌شود.

وی گفت: اعتبار این طرح از طرف سازمان فائو تامین می‌شود تا اطلاعات به دست آمده در اختیار زارع تا وزیر جهاد کشاورزی برای تصمیمات اقتصادی استفاده شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در پایان گفت: چند پروژه در ارتباط با پروژه امروز سامانه پایش محصولات کشاورزی از طریق تصاویر ماهواره‌ای، تدوین استراتژی پایش و کمک به امنیت غذایی، کمک به افزایش دانه‌های روغنی، همکاری در بخش جنگل و مرتع و پیشگیری از اثرات اقلیم بر کشاورزی و همکاری در بخش شیلات از جمله پروژه‌هایی است که با کمک سازمان جهانی فائو در کشورمان پیگیری می‌کنیم.

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.

0

بالا

X